2015. január 8., csütörtök

Megtartotta első foglalkozását a TomoriKert

2015. január 6-án, iskolánk történetében először tartottunk iskolakerti foglalkozást.12 lelkes és szorgalmas 5.a osztályos diák vett részt a dupla órán. Az ökológiai zöldségtermesztési alapjaival ismerkedtek meg, majd megtervezték a TomoriKert parcelláinak elhelyezkedését. Több agronómus-jelöltre akadtunk az osztályban! A zöldségnövények felismerése kis képekről remekül sikerült, ezeket helyezték el a gyerekek az általuk lerajzolt kertben. A matematika tanulmányoknak jó hasznát vették a területszámításnál! Márciusban az ágyások kialakításánál és a magvetésnél jó lesz visszaemlékezni a közös tervezésre! A csoportmunkában történő tervrajz elkészítése kihívás volt, és egyben remek gyakorlati tevékenység is!

Érdemes új ötleteket kezdeményezni és megvalósítani az iskolában, mert van rá fogadókészség a pedagógusok és a diákok körében, és ezáltal színesedik az iskolai élet!
Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése