2014. november 11., kedd

Kedves Tomoris gyerekek és szülők!

Zöldtrágya napot tartunk november 22-én 9 órától!

Mi is a zöldtrágya? A talaj tápanyag-utánpótlásának egyfajta ökológiai módja növények vetésével és beforgatásával (mi mustárt vetettünk a kertbe az ökonapon, de lehet még facélia, csillagfürt, bíborhere, olajretek, stb). A talaj termékenysége fokozható szerves trágyával is, ezért lótrágyát is beforgatunk ezen a napon. Így javul a talaj minősége, összetétele, és a zöldségek szépen fejlődnek majd a kertben tavasszal.

Az Ökonap sikerén és lelkesedésén felbuzdulva, újabb kertépítő napot tartunk november 22-én 9 órától. Szeretettel várunk minden szülőt és diákot a közös tevékenységre. Szeretnénk a Tomori iskolakertet tovább fejleszteni Veletek,
melyhez szorgos kezekre és erős lábakra lenne szükség.
Meleg ruhával készüljetek rossz idő esetére!

Napi program:
  1. Lótrágya beszerzés a Népszigetről (erre 1-2 főt várunk, akik reggel 8 órakor indulnak el az iskolából).
  2. Gyülekezés 9 órakor. Aki tud, hozzon magával ásót, gereblyét, metszőollót, kesztyűt.
  3. Zöldtrágya (mustár, ami most zöldellik a kertben) és lótrágya beforgatása
  4. Járólapok lefektetése a kertbe a parcellák közé
  5. Bokrok nyírása
  6. Komposztprizma rakása
  7. Csalán, borostyán, eper ültetése, dughagyma vetése. Hozzatok magatokkal ezekből a növényekből, ha tudtok!
+1   Közös étkezés: szívesen fogadunk közös elfogyasztásra édes/sós sütit, üdítőt, ásványvizet, amit az örömebéd mellé teszünk az asztalra.

Jelentkezés november 17-éig EBBEN A TÁBLÁZATBAN
A táblázatban pipával jelezzétek a résztvevő felnőttek és gyermekek számát.

Kérdés esetén forduljatok Nemes Anitához, e-mail: nanitta.varga@gmail.com.

Várjuk november 22-én a szorgos kicsi és nagyobb kezeket, lábakat!
Üdvözlettel: TomoriKert Szülői Támogató Csapat